Przewlekła białaczka limfatyczna u osób "młodych"

13 lat temu
Witam! Założyłam ten temat, bo na PBL chorują prawie wyłącznie osoby starsze. Jest to nieuleczalna postać raka układu limfatycznrgo (w oststeczności stosuje się chemioterapię, która często przynosi więcej szkody, niz pożytku), U mnie zdiadnozowano PBL w wieku 47 lat, czyli ponad 3 lata temu. Niestety od pwenego czasu nastapiła szybka progresja choroby. W przyszłym tygodniu mam badania kontrolne, po których zapadnie decyzja o ewentualnym rozpoczęciu chemii. Nie muszę pisać, jak sie czuję i co przeżywam. Poszukuję osób z PBL w zbliżonym wieku, aby mieć z kim wymienić doświadczenia. Kilkuletni okres przeżycia, jaki daje ta choroba, to dla osób w podeszłym wieku stosunkowo dobra perspektywa, co innego dla tych, którzy dopiero zaczęli swoje majwiększe zyciowe osiągnięcia. Wiem, że takich osób jest bardzo niewiele, ale mimo to liczę na odzew. Trzymajmy się, razem będziemy silniejsi! Małgorzata
3284 odpowiedzi:
  • Mama czuje sie dobrze, nie poci sie, waga od 2 lat taka sama. Krew taka jak zalaczylam wczesniej. Na wizycie byla lekko przeziebiona, teraz już po katarze. Mysle ze wszystko ok.kedyne co to te wezly podobno powiekszone,  o ale na usg czekamy

  • 6 lat temu
    Qwert.123 napisał:


    Przejrzalem wyniki krwii raz jeszcze. hemoglobina wspaniala, plytki rowniez, neutrocyty ok, limfocyty 28 tys - to naprawde nie jest zaden dramat moim zdaniem... oferta Ibrutinibu jest kuszaca ale ja osobiscie nie widze powodu aby rozpoczynac leczenie, tym bardziej ze innych objawow jest brak np. zlewnych potow.

    Powiekszone wezly to jest stwierdzenie do intepretacji. Pytanie, ktore sa powiekszone i o ile. Dla informacji podaje ze powiekszenie do 2-3 cm tez nie jest nic nadzwyczajnym...

    Warto sprawdzic:

    - FISH ze szpiku pod katem delecji (p17 przede wszystkim). To robi sie generalnie tuz przed podjeciem leczenia ale wart wiedziec np aby bys swiadomym czy standardowa chemia bedzie skuteczna czy tez nie.

    - PET calego ciala aby okreslic ktore wezly sa powiekszone i gdzie one sa. Sprawdzic przy okazji sledzione i watrobe.

    - obserwowac jak szybko wzrastaja same limfocyty. Jesli nie wystapi podwojenie w przeciagu 6 miesiecy to rowniez nie ma dramatu...

    - fenotypizacja - aby stwierdzic co to wlasciwie jest - PBL, MBL, SLL - mysle ze to jest w danym momencie najwazniejsze.

    Jesli samopoczucie jest ok to warto to wszystko przemyslec...

    Nie jestem lekarzem wiec prosze traktowac powyzsze jako osobiste przemyslenia a nie rekomendacje medyczna.

    Warto sie tez skonsultowac z innym specjalista aby stwierdzic 

    Pozdrawiam.

    Wpis edytowany dnia 23-11-2017 14:44 przez hans
  • 6 lat temu
    kaja1677 napisał:

    Forumowicze, dla Waszej informacji - podałam naszemu koordynatorowi swój nr telefonu i obiecał, że jak będzie miał jakieś informacje o spotkaniu czy inne ważne, to zadzwoni.Joka po spotkaniu sierpniowym wspominała, że mówili o jakimś nowym leku, który może być za ok. 3 lata refundowany. Poprosiłam naszego koordynatora o pomoc w dotarciu do informacji, jaki to lek. Czekam na informację, oczywiście będę Wam przekazywać. Może to jest nasz punkt zaczepienia - walczyć o ibrutynib dla wszystkich i przyspieszenie prac nad wprowadzeniem do refundacji tego nowego leku. Pozdrawiam :)

    Ja równiez jestem po kontakcie z koordynatorem...

    kaja i hans pomóżmy wspólnie wszystkich zebrać do kupy jak najwięcej ludzi z PBL.

    Bądźmy lideramy w grupie wsparcia PBL, zbierajmy informacje, problemy, prośby, postulaty a nawet żądania itp na kolejne spotkanie na wiosnę 2018r.

    Mamy do tego prawo a nawet powiem obowiązek !!!!!!

    Możemy wywalczyc nowe leki tak jak grupa Wsparcia Pacjentów MPN 2 lata temu - a było ich duzo mniej niż nas.

    Prosze oficjalnie wszystkich chętnych o wysyłanie swoich danych (Imie Nazwisko, nr tel i adres mailowy) do P. Andrzeja Chojeckiego naszego Koordynatora na adres andrzej.chojecki@pkopo.pl lub do mnie na adres carlo432@wp.pl.

    Działamy !!!!!!!


  • 6 lat temu

    Zadanie wykonane, wysłałam swoje dane do Pana Chojeckiego, chociaż myślę, że moje dane mają, bo byłam uczestnikiem sierpniowego spotkania.

  • 6 lat temu

    Ja akurat byłam uczestniczką sierpniowego spotkania. Piszę z telefonu i podpowiadacz zmienia mi słowa🤧

  • Na temat spotkania będziemy informować na forum organizatora spotkania. Rejestrujcie się ludziska, już kilkoro z nas tam jest i czeka na Was ;) 

  • 6 lat temu

    Ja juz zarejestrowana 😁

    Sciskam was i zdrowka życzę. 

  • 6 lat temu

    Dziewczyny ja też już się zarejestrowałam

  • Tam jest zakładka forum PBL, są 4 tematy. Zachęcam do włączenia się do rozmów, w ten sposób łatwiej się odnajdziemy. 

  • 6 lat temu

    Dzewczeta czy wy juz cos piszecie na tym naszym nowym forum ja nie wiem dlaczego nie moge sie zalogowac mimo iz wpisuje normalnie haslo i login.podpowiedzcie.😉



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat