Przewlekła białaczka limfatyczna u osób "młodych"

13 lat temu
Witam! Założyłam ten temat, bo na PBL chorują prawie wyłącznie osoby starsze. Jest to nieuleczalna postać raka układu limfatycznrgo (w oststeczności stosuje się chemioterapię, która często przynosi więcej szkody, niz pożytku), U mnie zdiadnozowano PBL w wieku 47 lat, czyli ponad 3 lata temu. Niestety od pwenego czasu nastapiła szybka progresja choroby. W przyszłym tygodniu mam badania kontrolne, po których zapadnie decyzja o ewentualnym rozpoczęciu chemii. Nie muszę pisać, jak sie czuję i co przeżywam. Poszukuję osób z PBL w zbliżonym wieku, aby mieć z kim wymienić doświadczenia. Kilkuletni okres przeżycia, jaki daje ta choroba, to dla osób w podeszłym wieku stosunkowo dobra perspektywa, co innego dla tych, którzy dopiero zaczęli swoje majwiększe zyciowe osiągnięcia. Wiem, że takich osób jest bardzo niewiele, ale mimo to liczę na odzew. Trzymajmy się, razem będziemy silniejsi! Małgorzata
3284 odpowiedzi:
  • 1 miesiąc temu
    Leczę się venetoklaxem od kwietnia 2022 i mam do kwietnia 2024. lekarz zasugerował przeszczep po leczeniu, ponieważ jest młoda i istnieje duża szansa na całkowite wyleczenie. Teraz całkowita remisja, czuję się dobrze, jak zdrowy.
  • 31 dni temu
    Tetiana - ja bym raczej na zaden przeszczep sie nie pisal, chyba, ze bedzie to tzw ostatbnia deska ratunku. Venetoclax dziala cuda...
  • wesołych swiąt
  • Cześć wszystkim.Dawno nie udzielałam się na forum.Od 2015 roku biorę ibrutinib i właśnie przestał u mnie działać .Lekarz proponuje mi wenetoklaks w połączeniu z rituximabem .Macie jakieś doświadczenia w takiej kombinacji ? Proszę o radę bo 30 kwietnia mam wizytę .Pozdrawiam Bogusia 



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat