Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10920 odpowiedzi:
  • 5 lat temu
    katexdivision napisał:

    Czy cintec dodatni świadczy o HSIL?

    Cytologia wykazała lsil.

    Jak myslicie? ;)


    Ja mialam taka sytuacje, ze cytologia wykazala lsil a cintec wyszedl dodatni. Ginekolog uznala ze cos sie musi dziac niepokojacego, wiec trzeba bylo pobrac wycinki do badania zeby sprawdzic na 100%

  • Aparat, super, gratulacje! 

    A jak tam Renia Twoje wyniki?

    Ja mam mieć Leep za tydzień i wczoraj dopadła mnie angina. Mam  nadzieję że szybko się wylecze i nie będzie trzeba przekładać zabiegu

  • 5 lat temu

    Moja lekarka mi mowila, ze kobietom ktore maja zmiany hsil i jeszcze nie rodzily zaleca sie zabieg leep bo jest bardziej oszczedzajacy. Pewnie to tez zalezy od wielkosci zmiany. Szybciej sie dochodzi do siebie i moze byc wykonany w znieczuleniu miejscowym (ja takie mialam).

  • 4 lata temu

    Karolcia82 nie mam jeszcze wyników :/ dziś mija 11 dni od zabieg.. i właśnie zaczął mnie boleć dół brzucha tak jak na okres i zaczęłam drugie plamienie ( bo pierwsze miałam lekkie piątego dnia). Co do wyników to mam zamiar zadzwonić w piątek..zobaczę co i jak

  • Cześć dziewczyny.

    Odebrałam pierwszą cytologię pół roku po konizacji. Jest prawidłowa! Także rozwód z CIS i mam nadzieję, że więcej się nie,,spotkamy".

     Wam również życzę samych dobrych wyników. ❤️

  • 4 lata temu

    Tyśka super!!!!!!

  • Tyska, super. Wszystkiego dobrego!!! 

    Renia, współczuję, to czekanie jest dobijajace. Ale teraz to już pewnie na dniach będą wyniki. Trzymaj się ciepło 

  • Hej ja konizacje miałam we wtorek rozmawiałam z lekarka i też mi mówiła że ciny mogą powrócić jak mamy hpv

    Po wycinkach jak będzie coś nie tak pewnie dostaniesz skierowanie na konizacje ja też tak miałam cytologia, kolposkopia, wycinki, konizacja... Pewnie na jakiś czas będę miała spokój ale wiem że to wszystko zacznie sie na nowo

  • Lekarka w szpitalu mówiła żeby cytologie zrobić raz na rok, zobaczę co powie mi mój lekarz onkolog jak pójdę z wynikami po konizacji

  • 4 lata temu

    Katexdivision z mojego doświadczenia ciny wracają, co nie znaczy, że u Ciebie tak będzie, jednak jest takie ryzyko. U mnie cin 3, po konizacji czysto, cytologie ok, po niespełna 2 latach znowu cin 3 i usunięcie macicy, też mam jedno dziecko. Lekarz  mnie  uprzedzał, że tak się może zdarzyć. Konizację robią głównie dlatego by kobieta mogła mieć jeszcze dzieci, więc jeśli planujesz potomstwo porozmawiaj z lekarzem o ewentualnej ciąży, jeśli nie planujesz to po prostu zdaj się na lekarzy, nie ma się czego bać, najważniejsze by nie dopuścić do raka. Pozdrawiam serdecznie wszystkie dziewczyny zmagające się z tym paskudztwem, też jestem ciekawa czy jest tu jakaś dziewczyna u której minęło co najmniej 5 lat od konizacji i jest ok???



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat