Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10920 odpowiedzi:
  • 4 lata temu

    Dziewczyny, czy po zabiegu konizacji/elektrokonizacji wasza pierwsza miesiączka wyglądała tak samo jak poprzednie? Zaczynam chyba trochę świrować, bo jest jakby wodnista i "żywa"... ;( 

  • 4 lata temu

    Aparat, ja miałam konizacje nożem.. pierwsza miesiączka była trochę inna, chyba tez bym ja opisała jako wodnista..i jaśniejsza niż zwykle.

  • katexdivision mój lekarz twierdzi,  że póki po konizacji testy nie wykazują obecności  HPV jest szansa że dysplazja nie wróci . U mnie w pierwszej cyto po konizacji ( 6 miesięcy po zabiegu) wyszła 2 grupa, w kolejnej ( 1 rok po zabiegu) wyszedł ASCUS, lekarz zlecił test DNA HPV- wyszedł negatywny. Mój gin uspokaja że ten ASCUS to nic poważnego i najpewniej samym się cofnie. Jestem dobrej myśli, kolejna cyto w październiku

  • 4 lata temu

    Aparat, jak tam z Twoja miesiączką? Jesteś juz spokojniejsza?

  • 4 lata temu

    Martyna90 ASCUS w cytologii to może być nic takiego, ale trzeba być czujnym, ja miałam idealne cytologie a ta po2 latach od konizacji wykazała właśnie ASCUS. Po biopsji już wiedziałam, że to cin 3 powrócił.

  • 4 lata temu

    Agatta, dziękuję że pytasz :) tak jestem dużo spokojniejsza, już coraz mniej krwawię, pod koniec przypominało to nawet normalny okres :) w poniedziałek idę na pierwszą kontrolę po zabiegu :) czekam na zielone światło i zaczynamy starania o dzidzię :) 

  • 4 lata temu

    Cześć Dziewczyny! 
    Jakiś czas temu pisałam o swoim CIN 2/3 .
    Wciąż śledzę forum i trzymam za Wasze wyniki kciuki.
    Ja ze względu na ciąże leczenie mam przesunięte. Z tego co czytałam po konizacji, leczeniu cin2/3   warto zrobić sobie ale i też swojemu partnerowi test DNA HPV.  Mniejsze ryzyko remisji jest gdy używamy prezerwatywy ze swoim partnerem wówczas wiadomo mamy większe szanse by nie zarazić się  powtórnie.  Moja ginekolog wspominała też, że warto się zaszczepić. Ale z tego co czytam w necie to zdania są podzielone. Mam pytanie czy któraś z Was się szczepiła  po leczeniu CIN3  lub doradzano Wam taką metodę zapobiegania nawrotom?
    Nie znalazłam żadnych informacji / badań na ten temat.

    katexdivision a propos zarażania przez ślinę pytałam o to ostatnio moją ginekolog i powiedziała, ze nie odnotowano takich przypadków.  

  • Kinga przy ASCUS zrobili Ci od razu biopsję ?

    Mój lekarz twierdzi, że skoro nie ma HPV przy tym ASCUS to nie ma powodu do paniki , kolejną cytologię zalecił po roku . 

    kaska82 mi nie proponowano sczepienia , żeby nie zarazić się ponownie , zrezygnowałam też z sexu. Za dużo mam do stracenia w przypadku ponownego zakażenia , szyjkę mam już praktycznie całą usuniętą ...

  • Hej Kaśka 82

    Ja przy Cin 2 miałam zlecone szczepionki (Gardasil) i gdyby była pewność że po wydaniu ok2 tys będę zdrowa to bym się zaszczepilas ale tej pewności nie ma... 

    Jak skonsultowalam wynik z innym lekarzem onkologiem to pow że Cin2 się wycina i tak też zrobiłam jestem tydzień po konizacji, szczepić się nie będę bo trochę poczytałem o tym i nie sądzę żeby były skuteczne myślałam żeby zaszczepić swoje dziewczynki ale natrafiłem na reportaż na temat tych szczepionek i na dzień dzisiejszy nie będę ich szczepic

    Zdania sia bardzo podzielone jak byś zapytała innego ginekologa to pewnie by powiedział żeby nie szczepić.. 

    Pozdrawiam 

  • 4 lata temu

    Martyna 90 . Ze względu na wcześniejszy Cin 3, lekarz zalecił dalszą diagnostykę po wyniku ASCUS w cytologii, kolposkopię lub biopsję, ze względu na terminy zdecydowałam się na biopsję, która wykazała nawrót Cin3, badany materiał pooperacyjny również potwierdził tą diagnozę.



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat