Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10919 odpowiedzi:
  • dzwoniłam, nie mają jeszcze wyników. Teraz majówka, więc pewnie wcześniej niż 10.05 nic się nie dowiem

    Cała się trzęsę. 

  • 5 lat temu

    Karolcia najczęściej a u mnie zawsze było tak, że jak był dobry wynik to sama go odbierałam a jak był zły to sami dzwonili i to pamiętaj.Jutro normalny dzień pracujący, poszukaj numeru i sama zadzwoń bo przez majówkę zwariujesz. Pattti dobrze radzi ale po mojemu martwić się i tak nie przestaniesz, ten stres po prostu jest tu w pakiecie. Mi dzisiaj moja endokrynolog powiedziała, że stres w moim przypadku musi całkowicie odpaść no ale tak się nie da zwłaszcza kiedy się czeka na wyniki i tak będzie pewnie u mnie zawsze. Tak więc rozumiem ale zwolnij trochę 🖐

  • 5 lat temu

    kochane wczoraj byłam na wykładzie dr Huberta czerniaka. Podejrzewam że wszystkie go znacie... Pytałam go osobiście o hpv... Powiedział że wid d ma kluczowe znaczenie. Wynik ma oscylowac w granicy 200 i ponad tak samo w chorobach nowotworowych... Ale trzeba brać też k2mk7duze dawki. Mówił też o Mumio , olejku cbd , wodzie alkalicznej.. jestem umówiona do niego na wisyte ale oczekuje  2 tysięce chorych osób. Wspaniały człowiek .. ważny jest też naltrexon ja go biorę ...

    Wpis edytowany dnia 29-04-2019 12:26 przez She 86
  • 5 lat temu

    kochane wczoraj byłam na wykładzie dr Huberta czerniaka. Podejrzewam że wszystkie go znacie... Pytałam go osobiście o hpv... Powiedział że wid d ma kluczowe znaczenie. Wynik ma oscylowac w granicy 200 i ponad tak samo w chorobach nowotworowych... Ale trzeba brać też k2mk7duze dawki. Mówił też o Mumio , olejku cbd , wodzie alkalicznej.. jestem umówiona do niego na wisyte ale oczekuje  2 tysięce chorych osób. Wspaniały człowiek ..

  • 5 lat temu

    i płukanie pochwy woda utleniana

  • 5 lat temu

    Ja już po zabiegu. Faktycznie więcej stresu niż bólu :) Teraz najgorsze: 14 dni oczekiwania na wynik badania histopatologicznego :( 

  • Aparat, racja, ta niepewność jest dobijajaca. 

    3mam kciuki! 

  • Hej Aparat, 

    Jak się czujesz po wczorajszej konizacji? mówił Ci lekarz czego należy unikać przez pewien czas po zabiegu??

    Pozdrawiam cieplutko

  • Dziewczyny, u Was to jakos tak sprawniej mam wrażenie wygląda. Wyniki po 2 tyg, możecie odebrać same.

    U mnie dr nie mówiła że będą dzwonić jakby coś było nie tak...

    A jak jest z tym AGC ? Czy któraś z Was tutaj miała taki wynik jak mój?

  • 5 lat temu
    Pattti1405 napisał:

    Hej Aparat, Jak się czujesz po wczorajszej konizacji? mówił Ci lekarz czego należy unikać przez pewien czas po zabiegu??Pozdrawiam cieplutko

    Czuję się bardzo dobrze. Lekarka kazała prowadzić oszczędzający tryb życia przez następne dwa tygodnie. Żadnych gorących kąpieli/sauny/basenu, seks dopiero po następnej miesiączce. Dzisiaj mam wolne, więc moge sobie pozwolić na leżenie. Faktycznie jak trochę pochodzę to czuję lekki ból na dole. Ale ogólnie jest ok. Lekarka była bardzo zadowolona z przebiegu zabiegu, obyło się bez większego krwawienia, więc wszystko powinno juz być dobrze :) Na początku byłam trochę przerażona, że będę miała zabieg w znieczuleniu miejscowym, ale po czasie się cieszę, bo nie było tak źle. Jak tylko przyjdą wyniki to dostanę telefon i mam się stawić na kontrolę. 




Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat