Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10920 odpowiedzi:
  • 5 lat temu

    Kochane, w tym wirze przygotowań do nadchodzących Świąt albo w natłoku wszystkich innych sprawunków życzę każdej z Was cudownych Świąt ! 

    I żeby te wyniki które aktualnie są dla nas sprawdzane były naj najlepsze z możliwych, do miłego 👌🖐

  • Witaj Kaa, podpisuje się pod Twoimi zyczeniami🙂i również życzę Tobie i wszystkim dziewczynom na forum Wesolych Swiat i Mokrego Lanego Poniedziałku 😊

  • Hej Dziewczyny,

    Dzięki za życzenia, Wam też Wesołych świąt i przede wszystkim zdrowych!!

    U mnie nerwówka, bo nie dość że czekam na wynik histopatologii, to jeszcze dziś odebrałam wynik powrotnej cytologii i wynik poprzedniej się potwierdził i dodatkowo doszło jeszcze AGC 🙁

    Ja to rozumiem to jako że jest gorzej. Czy umiecie coś powiedzieć na ten temat?

    Pozdrawiam Was serdecznie!

  • czesc mam pytanie moze ty mi pomozesz u mojej mamy stwierdzili raka szyjki macicy nie ma jeszcze leczenia lekarze ustalili ze bedzie miala 1 brachoterapie oraz radiochemioterapie ale martwi mnie jedno gdyz nie zażywa zadnych lekow a zapach jedzenia ja obrzydza nap smazonego bierze ja na wymioty oraz jej sie slabo robi czy to normalne 

  • mama ma goza o wielkosci 6cm nie jest nigdzie podany jaki to stopien jest tylko na wynikach napisane ze rak szyjki macicy zlosliwy powiem wam ze jest bardzo slaba a jak czuje cos smazonego to wtedy robi sie jej nie dobrze i slabo diagnoze postawili jej mc temu podejrzewam ze choroba juz jest bardzo rozwinieta bo zapozno poszla do lekarza a ma 47 l cale 2 mc krwawila teraz tylko bierze tabletki na powstrzymanie krwawienia 

  • a teraz czekamy na badanie pet ktorego termin mamy dopiero na 27 maja i sie boje ze bardzo jej urosnie ten guz 

  • Hej Dziewczyny,
    w styczniu 2019 w trakcie drugiej ciąży w cytologi wyszedł mi HSIL. Miałam kolposkopie, następnie pobrane  

    wycinki z tarczy.  Biopsja potwierdziła diagnozę - wynik cin2/3. Aktualnie jestem w 23 tygodniu ciąży. W ciąży pozostaje mi tylko diagnostyka, obserwacja - siedzenie na  tykającej bombie. Kolposkopie robię  co 4 tygodnie i póki co wyniki bez zmian.  6 tygodni po urodzeniu mam mieć kolposkopie i konizacje.

     Kolposkopie mam robioną u dr. z Centrum Onkologii. Czuję, że dobrze trafiłam.  

    Mam kilka pytań
    Czy któraś z Was była w podobnej sytuacji, w ciąży z taką diagnozą? Bardzo się boję, że może dojść do naciekania podścieliska.
    Czy dobrze rozumiem. Cin3 to taki rak w miejscu, proces nowotworzenia juz się rozpoczął ale jest jeszcze odwracalny.   Jak to wygląda z waszych obserwacji po operacji cin3 gdy jest  czysty margines często są nawroty choroby  ? W internecie znajduję trudne przypadki i jeszcze bardziej się podkręcam.
     Tyle pytań w głowie i tyle stresu.

    Pozdrawiam Was mocno .Kaska

  • 5 lat temu

    Kaska witaj, czytam co napisałaś, jesteś w strachu i to się czuje natomiast z pewnością lekarz powiedział o co chodzi, co oznacza Twój wynik. Twój wynik to nie rak. W przypadku zmian o charakterze HSIL a więc CIN II albo CIN III trzeba liczyć się z dysplazją dużego stopnia a taka zmiana musi być leczona chirurgicznie, po prostu takie zmiany wymagają dalszej, dokładnej diagnostyki. Jesteś pod kontrolą i to najważniejsze.  Lekarze czekają na rozwiązanie i wtedy zlecą konizację, to nie jest nietypowe czy niestandardowe działania, wręcz przeciwnie. Jesteś pod opieką CO, to najwazniejsze. Na naszym wątku są dziewczyny w podobnej sytuacji, z pewnością niedługo odpiszą. Nie możesz się denerwować, stresować, to pogarsza i Twoje nastawienie i może wpływać na maleństwo. Przecież wszystko to z pewnością wiesz. Dasz radę, zobaczysz🙂

  • 5 lat temu

    Agnieszka 123  czasami nudności mogą być objawem po prostu stresu, Twoja mama przechodzi teraz przez bardzo trudny czas. Czas biegnie szybko i miejmy nadzieję, że dacie radę psychicznie wytrzymać do tego 27 maja. Trzymam za Was kciuki, bądź dla mamy oparciem i wsparciem.

  • kaska82 rozumiem doskonale Twój niepokój, ciąża na etapie 23 tygodnia uniemożliwia lekarzom  podjęcie działań , interwencja chirurgiczna w odrębnie szyjki zagraża ciąży dlatego lekarze czekają na rozwiązanie i leczenie rozpoczynają po połogu. Mam znajomą, której zrobiono leep w ciąży, po czym okazało się że zmiany są głębiej i leep nie miał większego sensu, niepotrzebnie narażono ją na takie ryzyko.



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat