Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10920 odpowiedzi:
  • Patti miałam najpierw kolposkopię podejrzana a po tym wycinki.wiec trochę to trwa..w kolposkopii wskazano miejsca z których pobrać trzeba wycinki pobrano 3

    Wpis edytowany dnia 11-03-2019 09:29 przez Madzia7
  • Rengra1616

    Mama Twoja ma w zaleceniach badanie koposkopi, trzeba zrobić te badanie a później poczekać na wyniki histopatologiczne...

    Byliście już u lekarza z tym wynikiem?? 

  • Madzia 7 

    Widzisz ja miałam kolposkopie ale to wyglądało jak badanie ginekologiczne... 1 marca miałam pobierane wycinki wyszkrobiny i lyzeczkowanie (i teraz nie wiem czy to była konizacja czy tylko wycinki) 

    W tym tygodniu ma być wynik

  • 5 lat temu

    Madzia7 wysłałam Tobie wiadomość 😊

  • Pattti1405 napisał:

    Rengra1616

    Mama Twoja ma w zaleceniach badanie koposkopi, trzeba zrobić te badanie a później poczekać na wyniki histopatologiczne...

    Byliście już u lekarza z tym wynikiem?? 


    Dopiero 21.03 ma termin na kolposkopie  :(

    Wpis edytowany dnia 11-03-2019 09:53 przez rengra1616
  • 5 lat temu

    Rengra wysłałam wiadomość do Ciebie

  • Rengra1616 wynik mówi o dużej dysplazji lub CIS czyli carcinoma in situ. Trzeba zrobić kolposkopie z wycinkami. Zapewne trzeba będzie zrobić konizacje szyjki aby pozbyć się dysplazji. Wiem, że będzie ciężko ale trzeba myśleć pozytywnie. Na takim etapie wszystko jest 100%wyleczalne. Cytologia nie mówi o nowotworze inwazyjnym. Zazwyczaj HSIL jest oznaczane  jako cin2 lub, cin3/cis...  CIN 3 jako najwyższy stopień dysplazji często jest łączony z cis bo od jednego do drugiego droga przejścia jest bardzo bliska. Myślę że na spokojnie. Termin kolpo na 21.03 to i tak szybko. Trzymajcie się decyzji lekarza i powinno być dobrze. 

  • Dokładnie 21 03 to szybki termin, tego akurat nie uda nam się przeskoczyć i przyspieszyć tak samo jak oczekiwanie na wyniki... 

    Trzeba być dobrej myśli, trzymam kciuki🙂

  • Kaa tak tak ja tu jestem nie cały tydzień, ale dzięki Waszym wpisom czuje, że będzie dobrze!

    Madzia 7 nie ma za co wiem, że to potrzebne sama po sobie. Bo z Wami jest raźniej.

  • Zania 1313 no właśnie niestety nie, robiłam testy na HPV i wynik z typem 16. I właśnie jestem trochę zdezorientowana tym kremem i tym smarowaniem, bo co nieco czytałam na temat tego kremu. Ale póki co, to zdaje się na mojego lekarza(w moim małym miasteczku  najlepszy). Zobaczymy po kuracji, jeżeli trzeba będzie będę konsultować to z innym lekarzem oczywiście nie podważając kompetencji mojego tylko tak czysto teoretycznie zasięgnąć opinii i z drugiej strony.



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat