Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10920 odpowiedzi:
  • Hej dziewczyny  🙂 Jestem już po wynikach i konsultacji z profesorem i jestem zdrowa😁 Druga elektrokonizacja zakończyła sprawę i jest czysto, w kanale też było czysto. Aż trudno mi uwierzyć, że tak szybko się udało (diagnozę miałam w połowie stycznia ). Profesor nie widzi przeciwwskazań, żeby po wygojeniu starać się o drugą ciążę, nawet zalecał by nie czekać zbyt długo, bo niestety to może wrócić (oby nie). Trzymam kciuki za Was! Będę tu zaglądać, więc jak ktoś ma pytania to chętnie pomogę 🙂

  • 5 lat temu

    sylwiakz  bardzo się cieszę !!  Jesteś przykładem na to, że trzeba się badać, być pod kontrolą żeby w porę wychwycić zmianę !!  SUPER 

  • Dziewczyny a ja mam pytanie bo już chyba mam mętlik w głowie. W cytologii wyszło mi LSIL tak jak wcześniej pisałam i mam stwierdzony typ wirusa HPV 16. Ale wy jako niezawodne pocieszycielki pisałyscie, że jest to wyleczalne. Ale tylko konizacja wchodzi w grę czy są inne sposoby? Dzisiaj mam wizytę u lekarza na smarowanie tym kremem i tak mnie naszło żeby Was zapytać.

  • 5 lat temu
    Truskawka napisał:

    Dziewczyny a ja mam pytanie bo już chyba mam mętlik w głowie. W cytologii wyszło mi LSIL tak jak wcześniej pisałam i mam stwierdzony typ wirusa HPV 16. Ale wy jako niezawodne pocieszycielki pisałyscie, że jest to wyleczalne. Ale tylko konizacja wchodzi w grę czy są inne sposoby? Dzisiaj mam wizytę u lekarza na smarowanie tym kremem i tak mnie naszło żeby Was zapytać.

    Jestem w dokładnie takiej samej sytuacji, w cytologii wyszło mi LSIL, po genotypowaniu wyszedł HPV 16. Moja ginekolog zleciła mi jeszcze dodatkowe badanie CINTEC i niestety wynik dodatni, co oznacza, że to przewlekłe zakazenie. W piatek w przyszlym tygodniu mam wizytę lekarza onkologa i zobaczymy co dalej. Ciekawa jestem ile obecnie czeka się na zabieg?

  • 5 lat temu

    Dziewczyny, dziś mam konizacje chirurgiczną. Czekam jeszcze na izbie przyjęć. Odezwę się po.

    To czekanie na izbie najgorsze. Aż mnie głowa rozbolała.

  • 5 lat temu

    Agatta, życzę powodzenia. Ja właśnie czekam na oddziale na pobranie wycinków i abrazję. Już mnie zawenflonowali i teraz czekam na swoją kolej. To prawda, czekanie jest najgorsze. Głowa też mnie rozbolała z tego wszystkiego.

    Wpis edytowany dnia 13-03-2019 09:56 przez Barbra
  • 5 lat temu

    Barbara trzymam kciuki!

  • 5 lat temu

    Agatta,Barbara trzymam kciuki mocno już za wyniki bo to wyniki są najważniejsze, jesteście pod opieką lekarzy, cała reszta nie jest ani fajna ani miła ale każda z nas musiała przez to przejść. Dajcie znać już po zabiegu.

  • 5 lat temu

    Ja już po. Teraz odpoczywam na oddziale i czekam aż lekarz zadecyduje czy mogę dziś wyjść. Agata, trzymam kciuki za Ciebie. I dziękuję wszystkim  za trzymanie kciuków za mnie.

  • 5 lat temu

    Hej dziewczyny. Moja akcja dziś odwołana. Już byłam gotowa na przejazd na sale operacyjna ale coś pilnego wyszło i mnie przesunęli na jutro rano 🙄 tak wiec jutro ponowny strach i emocje wszelkie temu towarzyszące.

    Barbara, cieszę się, ze Ty już po. Teraz tylko fajny wynik i pełna radość ☺️



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat