Przewlekła białaczka limfatyczna u osób "młodych"

14 lat temu
Witam! Założyłam ten temat, bo na PBL chorują prawie wyłącznie osoby starsze. Jest to nieuleczalna postać raka układu limfatycznrgo (w oststeczności stosuje się chemioterapię, która często przynosi więcej szkody, niz pożytku), U mnie zdiadnozowano PBL w wieku 47 lat, czyli ponad 3 lata temu. Niestety od pwenego czasu nastapiła szybka progresja choroby. W przyszłym tygodniu mam badania kontrolne, po których zapadnie decyzja o ewentualnym rozpoczęciu chemii. Nie muszę pisać, jak sie czuję i co przeżywam. Poszukuję osób z PBL w zbliżonym wieku, aby mieć z kim wymienić doświadczenia. Kilkuletni okres przeżycia, jaki daje ta choroba, to dla osób w podeszłym wieku stosunkowo dobra perspektywa, co innego dla tych, którzy dopiero zaczęli swoje majwiększe zyciowe osiągnięcia. Wiem, że takich osób jest bardzo niewiele, ale mimo to liczę na odzew. Trzymajmy się, razem będziemy silniejsi! Małgorzata
3293 odpowiedzi:
  • Pluta

    Dobry doktor?

  • Powinna mieć inne badania? 

  • 6 lat temu

    Mój doktor mówił, że leczenie można będzie rozpocząć, jak węzły będą miały od 7,5 - 10 cm. A jak badał mamę palpacyjnie, to mówił coś o wielkości?

  • nie.... powiedział, ze czuje ze są powiększone i tyle. USG ma zrobić koło 20 grudnia

  • A jeszcze mam pytanie czy do leczenie lepiej wdrożyć wcześniej czy poczekać? Ten lek tj chemia? Brał ktoś ten lek? Ciekawi mnie jakie ma skutki uboczne? Jak się po nim czują pacjenci? 

  • 6 lat temu

    Nala - trzymamy Cię za słowo😁

    Dotleniaj się, niech płuca i serducho mają uciechę. A jak często musisz się dotleniać?

  • 6 lat temu

    Qwert.123, ten lek to chemia w tabletkach

  • 6 lat temu

    ale najlepsza z dostępnych u nas

  • Joka0 napisał:

    ale najlepsza z dostępnych u nas

    tzn że lepiej ją wziąć jeżeli lekarz tak zaleci? Nie wiecie czy wypadają po niej włosy? Lekarz powiedział, że raczej nie.. Nikt nie wie o chorobie mamy no a wówczas nie dało by się tego ukryć 

  • 6 lat temu

    Hans dokładnie tak mi tłumaczyła doktor,sugerowała też że można w przyszłości pomyśleć o przeszczepie,a z kolei jwcześniej pytałam o przeszczep innego lekarza to powiedział że za duże ryzyko . W grudniu mam kolejną wizytę myślę że już u swojej doktor więc będę rozmawiać .Hans Ty jesteś lepszy od lekarza !🙂



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat