Przewlekła białaczka limfatyczna u osób "młodych"

13 lat temu
Witam! Założyłam ten temat, bo na PBL chorują prawie wyłącznie osoby starsze. Jest to nieuleczalna postać raka układu limfatycznrgo (w oststeczności stosuje się chemioterapię, która często przynosi więcej szkody, niz pożytku), U mnie zdiadnozowano PBL w wieku 47 lat, czyli ponad 3 lata temu. Niestety od pwenego czasu nastapiła szybka progresja choroby. W przyszłym tygodniu mam badania kontrolne, po których zapadnie decyzja o ewentualnym rozpoczęciu chemii. Nie muszę pisać, jak sie czuję i co przeżywam. Poszukuję osób z PBL w zbliżonym wieku, aby mieć z kim wymienić doświadczenia. Kilkuletni okres przeżycia, jaki daje ta choroba, to dla osób w podeszłym wieku stosunkowo dobra perspektywa, co innego dla tych, którzy dopiero zaczęli swoje majwiększe zyciowe osiągnięcia. Wiem, że takich osób jest bardzo niewiele, ale mimo to liczę na odzew. Trzymajmy się, razem będziemy silniejsi! Małgorzata
3288 odpowiedzi:
  • Aniawajs, ja przy infekcjach radze sobie sama, chyba ze sie bardziej rozwija to ide do lekarza rodzinego, zeby mnie osluchal, czy nie zeszlo na oskrzela. 

    Jednak zazwyczaj jak tylko czuje ze mnie rozklada biore na gardlo Faringosept, i wprowadzam Neosine (3 razy dziennie po dwie tabletki). No i duzo witaminy C. No i oczywiscie oszczedzam sie, staram sie lezec i wygrzewac. 

    Zwykle mi mija bez interwencji lekarza, ale jak twierdzisz ze maz slaby to radze udac sie do lekarza rodzinnego. Oczywiscie lekarz musi byc poinformowany o pbl. 

  • 6 lat temu

      Dostałam link do strony internetowej amerykańskiej na temat CLL. Są tam historie pacjentów z pbl (na dole małymi literkami) Wysyłam link bez tłumaczenia, musicie same przetłumaczyć komputerowo, bo mam problem z wstawieniem przetłumaczonego tekstu. 

    http://www.livingwithcll.info/

    Osoba, która mi to przysłała też choruje na pbl, czyta nas,wspiera i pomaga. Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam

  • 6 lat temu

    Aniu i co z Twoim mężem?

  • Mnie się ten link nie otwiera. Joka, a może na maila uda się wysłać tę przetłumaczoną wersję?

  • Już mi się udało otworzyć tę stronkę :) Dzieki Joka

  • Dopiero zaczęłam czytać, a już mi się humorek poprawił :) bardzo optymistyczne historie :)

  • 6 lat temu

    Ja jestem tylko pośrednikiem🙂

  • *joka  Witaj no leży w łóżku, ciepły koc sok z kwiatów czarnego bzu, dużą dawką witaminy C  .zobaczymy jak będzie jak pojawi się gorączką idziemy do lekarza ale narazie nie ma ..Kochani zdrówka życzymy i trzymajcie się w te pogody 

  • Joka0 napisał:

    Ja jestem tylko pośrednikiem🙂

    Dziękujemy koledze/koleżance za podesłanie tej stronki, która naprawdę napawa optymizmem. Pozdrawiamy serdecznie :)


  • 6 lat temu

    Ania  jak się czuje mąż?



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat