Przewlekła białaczka limfatyczna u osób "młodych"

14 lat temu
Witam! Założyłam ten temat, bo na PBL chorują prawie wyłącznie osoby starsze. Jest to nieuleczalna postać raka układu limfatycznrgo (w oststeczności stosuje się chemioterapię, która często przynosi więcej szkody, niz pożytku), U mnie zdiadnozowano PBL w wieku 47 lat, czyli ponad 3 lata temu. Niestety od pwenego czasu nastapiła szybka progresja choroby. W przyszłym tygodniu mam badania kontrolne, po których zapadnie decyzja o ewentualnym rozpoczęciu chemii. Nie muszę pisać, jak sie czuję i co przeżywam. Poszukuję osób z PBL w zbliżonym wieku, aby mieć z kim wymienić doświadczenia. Kilkuletni okres przeżycia, jaki daje ta choroba, to dla osób w podeszłym wieku stosunkowo dobra perspektywa, co innego dla tych, którzy dopiero zaczęli swoje majwiększe zyciowe osiągnięcia. Wiem, że takich osób jest bardzo niewiele, ale mimo to liczę na odzew. Trzymajmy się, razem będziemy silniejsi! Małgorzata
3293 odpowiedzi:
  • Gosiu jesteśmy z Tobą trzymamy mocno kciuki. Pisz co u Ciebie. A dziś jak się czujesz ile masz wbc ? 

  • 6 lat temu

    Gosienko jestem z toba i z dziewczetami.Jestes w dobrych rekach.Zaufaj Bogu i lekarzom oni wiedza co robic.Bedzie dobrze.Sciskam cie😗

  • 6 lat temu

    Dziewczeta jak nie mam o czym pisac to tylko czytam. 😁.Ja jestem przed badaniami ale i tak boje sie.nic oczywiscie mi to nie da ale jest silniejsze niz rozsądek.pozdrawiam was mocno 😁.odezwe sie.Badzcie w zdrowiu.😗

  • Gosiu! Trzymaj się!!!

  • 6 lat temu

    Gosiu - jesteśmy z Tobą

  • 6 lat temu

    Dziewczęta jestem nie podano mi chemii hura !   wczoraj wypisali mnie ze szpitala,w poniedziałek miałam 102 tys białych a wczoraj spadły mi na 80 tys profesor na obchodzie powiedział ze mamy jeszcze czas, że jeszcze czekamy bardzo się cieszę chyba ktoś na górze czuwa..Bardzo , bardzo Wam dziękuję za wsparcie .Jeden plus że pobrali mi badania genetyczne i pobrali szpik do badania.🙂

  • 6 lat temu

    Gosiu - hura!!!! cieszę się razem z Tobą. Co zrobiłaś, że wyniki poprawiły  się.😊

  • Suuuuuper Gosiu. Tak o Tobie myślałam od poniedziałku! Bardzo się cieszę razem z Tobą. To jest bardzo duży spadek leukocytów, w bardzo krótkim czasie. One tak same z siebie opadły, czy jakoś farmakologicznie lekarze pomogli??

  • 6 lat temu

    Dostałam tylko płyn wieloelektolitowy to takie przygotowanie przed chemią , nic więcej , może przypadek nie wiem profesor powiedział że tak może być ilość leukocytów może się zmieniać .Miałam pozostałe wyniki w normie czyli płytki ,erytrocyty,hemoglobnia, dlatego czekamy.Wizytę mam 14 listopada , będą już wyniki badań.

  • 6 lat temu

    No wspaniale!!!😆 mowilam zaufaj Bogu i proszę 😁 mocno sciskam.Bardzo sie ucieszylam Gosiu.Dziewczeta pozdrawiam Was.😗.



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat