Rak jajnika

13 lat temu
Zachorowałam w lipcu tamtego roku.Był to szok,do konca nie wierzyłam,ze mnie to spotkało.Zaczęło sie nagle.Całe zycie zdrowa jak ryba.Póżno,jak zwykle przy I ttym raku pózno.I tutaj zaczyna się moje forum.....Dlaczego tyle krzyczy się o raku piersi,o raku szyjki macicy,a o raku jajnika nic.Mamy profilaktyczne badania cytologiczne,mamografię,a o badaniu CA 125 nikt nam nawet nic nie mówi.Przecież o raku jajnika mówi się(dzisiaj to wiem)"cichy zabójca".Dlaczego ma tak znikomą wyleczalnośc.......Jego wykrywalnośc jest w 3,4 stadium,wiadomo co to znaczy.....Nikt nam kobietom nie mówia by profilaktycznie badac sobie krew,bo to jest jedyna szansa aby uchwycic go szybciej.I wbrew pozorom choroba ta nie dotyczy kobiet tylko po40-tce.Umierały przy mnie dziewczyny,które miału niespełna 20-cia lat.Czy na prawdę w naszym kochanym kraju nie możemy zrobic nic,aby uświadomic przynajmniej kobietom co może im grozic?Ja przeszłam cięzką operacje,dzisiaj jestem zdrowa i wierzę,że tak zostanie.Wiem,że to moja siła mnie pcha do przodu.Tej siły życzę każdemu
26193 odpowiedzi:
  • Anty Czarownica szkoda ,ze po zarejestrowaniu się nie zajrzałaś do zakładki Czekają na odpowiedź, mogłabyś komuś pomóc .

    Opinia o tej Pani jest opinią tych osób co ją wyraziły ,rozumiem że szanujesz ludzi i ich prawo do oceny a jeśli nie to moze kiedyś .

    Z moich opinii nie może mnie nikt rozliczać,oceniać  a tym bardziej osoba która mnie nie zna.

    Masz prawo wesprzeć finansowo kogo tylko chcesz to Twoja sprawa inni mają prawo nie zgadzać się z zachowaniami ,które są nieeleganckie i o tym napisać. 

    A tym czasem uważam ,ze należy zakończyć temat i poczytać tutaj wątki ,oraz spróbować pomoc komuś z tego forum ,a może sąsiadowi ?sąsiadce?

    Pozdrawiam 

  • Sierotka to po co piszesz opinie jednocześnie zastrzegajac że (cytuję)"nie może mnie" nikt oceniać" a ty możesz oceniać innych?to dopiero hipokryzja

  • Moje wyrażenie opinii nie dotyczyło   Ciebie ani  Antyczarownicy ,wiec uważam ,ze dyskusja jest zbędna .

  • 5 lat temu

    Pozwólcie,że się na moment wtrącę otóż nikt w niczyjej kieszeni nie siedzi i naprawdę wiem co piszę, mam kontakt z ludźmi poprzez swoją pracę co do których większość obok by pomyślała, że "Ci to mają" itp. podczas gdy wcale tak nie musi być...Druga kwestia częściowo powiązana z powyższym to taka,że każdy może prosić o pomoc, rak powoduje, że wpada się w panikę, potrzeba wsparcia ale i konkretnych pieniędzy. To czy ktoś prosi czy nie prosi to wyłącznie jego sprawa. A poza tym wszystkim osoba medialna, znana większości która zachoruje i choruje na naszych oczach może zdziałać dużo więcej co właśnie w przypadku Kory ma miejsce. 

  • Sierotka nie chce sie z Toba licytowac w takim miejscu ale nie wiem czy szanowaniem ludzi jest ocenianie ich na forum za ich plecami. Dla mnie nie. Sa portale Pomagam pl i inne, widze tam mnostwo osob ktore zbieraja pieniadze i nikt ich nie rozlicza z ich stanu majatkowego. Kora byla podopieczna fundacji gdzie jest tez mnostwo innych osob ktore zbieraja pieniadze, czesto ogromne kwoty. Ci co chca ta wplacaja, ci co nie chca to nie wplacaja. 

    Tess i Kaa, zgadzam sie z Wami.

  • Kobiety, dajcie spokój. Anty Czarownica Ty tak na serio? Kora była osobą publiczną i każda jej wypowiedź czy działanie było komentowane, jedni się z nią zgadzali, drudzy potępiali, a trzecich to nie obchodziło. Tego, co się dzieje w Polsce też mamy nie komentować i przedstawicieli naszego narodu nie oceniać, bo obgadujemy za plecami?? Na forum?? A jak rozmawiamy na forum to rozumiem, że w Twoim mniemaniu jesteśmy zakłamani, bo poruszamy temat nie w oczy, a więc "za plecami"? Piszesz "nie oceniaj, bo to brak szacunku dla człowieka", a chwilę wcześniej Czarownicę sama oceniłaś, pisząc, że jest zakłamana tylko na podstawie tego, że wypowiedziała własne zdanie -  do którego jeszcze u nas każdy człowiek w Polsce ma prawo-  a potem pochyliła się nad ludzkim odejściem? Zacznijmy najpierw od siebie... 

    Kora, mistrzyni -odpoczywaj w pokoju [*]

    " Co to za dom, fundamenty w nim drżą

      Brat bratu gardło podrzyna 

     Jest zawsze rola dla Kreona 
     Jest heroiczna Antygona 

    Od tysiącleci nic się nie zmienia 
    Te same żądze, te same pragnienia 
    Gdy wszystko stracisz a lud się odwróci 
    Za późno będzie, by do życia wrócić.. "

  • Czarnag samo sedno, uwielbiam cie kobieto, za nie ściemnianie i szczerosc prosto z mostu..takich ludzi brakuje, no i muzyka, dajesz siłę. 

  • 5 lat temu

    Czarnaq, ujęłaś to bardzo ładnie! Kora niech spoczywa w pokoju [*]. Z nami zostaną jej piosenki. 

    Dzisiaj zaliczyłam drugi wlew ósmego rzutu. Wszystkie wyniki były super! Następna chemia 24 sierpnia.

  • 5 lat temu

    Witajcie dziewczyny. Dzisiaj miałam kontrole na onkologii. Mamografia wyszła w porządku. Lekarka powiedziała, że wszystko jest w porządku. Wizyta następna za 3 miesiące. Kontrolny Tomograf początek października.       Nana cieszę się, że polepszyło sie u Ciebie. Wierzę, że bedzie dobrze. 

  • Ha ,to może już przynajmniej byś sobie nick zmieniła bo jest nieco niegrzeczny.Nie jestem na tym forum po to żeby mieć wrogów ,tylko żeby ewentualnie komuś pomóc jeśli to możliwe.To że nie podobały mi się niektóre wypowiedzi Kory  związane z lekiem podtrzymuję.Oglądałam wypowiedzi gdzie nie mowila o innych.Tylko o sobie.Nie mowiła wtedy :dajcie lek kobietom,tylko dalcie lek MNIE.To ze byla osobą publiczną spowodowało iż zrobiło się głośno o leku i jego braku dostępności.Każdy ma prawo do oceny zachowań ,tym bardziej osób publicznych.Nie robiłam tego za niczyimi plecami bo jak wiadomo forum jest publiczne i każdy ma tu wgląd.Ty za to oceniłaś mnie po jednej mojej wypowiedzi -no proszę -gratulacje.Szóstka z psychologii.Jeśli chodzi o moje pożegnanie z Korą to mam do tego prawo jak każdy i nie świadczy to o moim zakłamaniu.Umarła kobieta chora na raka jak ja,świetna wokalistka na której piosenkach się wychowałam.I jeszcze jedno.Jak  tak strasznie Cię to raziło ,to był czas na właczenie sie w dyskusję.Tyle w temacie.



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat