Rak jajnika

14 lat temu
Zachorowałam w lipcu tamtego roku.Był to szok,do konca nie wierzyłam,ze mnie to spotkało.Zaczęło sie nagle.Całe zycie zdrowa jak ryba.Póżno,jak zwykle przy I ttym raku pózno.I tutaj zaczyna się moje forum.....Dlaczego tyle krzyczy się o raku piersi,o raku szyjki macicy,a o raku jajnika nic.Mamy profilaktyczne badania cytologiczne,mamografię,a o badaniu CA 125 nikt nam nawet nic nie mówi.Przecież o raku jajnika mówi się(dzisiaj to wiem)"cichy zabójca".Dlaczego ma tak znikomą wyleczalnośc.......Jego wykrywalnośc jest w 3,4 stadium,wiadomo co to znaczy.....Nikt nam kobietom nie mówia by profilaktycznie badac sobie krew,bo to jest jedyna szansa aby uchwycic go szybciej.I wbrew pozorom choroba ta nie dotyczy kobiet tylko po40-tce.Umierały przy mnie dziewczyny,które miału niespełna 20-cia lat.Czy na prawdę w naszym kochanym kraju nie możemy zrobic nic,aby uświadomic przynajmniej kobietom co może im grozic?Ja przeszłam cięzką operacje,dzisiaj jestem zdrowa i wierzę,że tak zostanie.Wiem,że to moja siła mnie pcha do przodu.Tej siły życzę każdemu
26198 odpowiedzi:
  • 5 lat temu

    [*] dla Kory.                                                           Za dużo w ostatnich dniach tej śmierci. Co chwilę takie wiadomości na FB w grupie syrenek. 

  • 5 lat temu

    Czarownico, gratulacje i niech tak już będzie przez wieeele, wiele lat!

  • 5 lat temu

    czarownico gratulacje💪💪💪

    U mnie kontrola 10 sierpnia po rocznej przerwie

  • Czarownico teraz tak Ci przykro ze Kora umarla a jak zyla i walczyla o lek to ja obgadywalas tutaj na forum, sa tutaj te twoje posty....Inne osoby tez ja obgadywaly ale Ty bylas bardzo aktywna w pisaniu zle o Korze....A jak umarla to nagle Ci jej zal. Jestes po prostu zaklamana.

  • Anty Czarownica napisał:

    Czarownico teraz tak Ci przykro ze Kora umarla a jak zyla i walczyla o lek to ja obgadywalas tutaj na forum, sa tutaj te twoje posty....Inne osoby tez ja obgadywaly ale Ty bylas bardzo aktywna w pisaniu zle o Korze....A jak umarla to nagle Ci jej zal. Jestes po prostu zaklamana.


    Nie bardzo wiem czemu ma służyć ten wpis .

    Każdy ma prawo do oceny zachowań innej osoby .

    Koleżanka tez takie prawo miała ,mnie też się nie podobały apele Kory o zbiórkę dla Niej na lek i  co w związku z tym ?

    Miałam prawo ocenic takie zachowanie .

    Śmierć czyjaś jest ponad naszą oceną dawniejszych zachowań tej osoby i ich oceny przez nas ,a smutek wyrażony jest dowodem empatii i zrozumienia bliskich tej osoby .

    Zakładasz konto dzisiaj na forum rakowymi by komuś pisać takie komentarze ?to nie to miejsce a po za tym co tym wpisem chcesz osiągnąć ?

    Pozdrawiam 

  • Mniej słów,mniej błędów

  • 5 lat temu

    AntyCzarownico, dobrze napisała tu sierotka! Tak, teraz żałujemy Kory, po prostu - jako człowieka i jako niekwestionowaną wielką artystkę. Owszem, psioczyliśmy na nią swego czasu, była cała masa negatywnych wpisów. Tyle z nas choruje, tyle jest młodych kobiet, matek malutkich dzieci, ale radzimy sobie same, nie wołamy o datki. Krytykowałyśmy jej, brzydko powiem, żebraninę. Trudno było to zrozumieć, że ktoś z takim majątkiem, opływający w luksusach, prosi o pomoc finansową. 

  • a może posłuchajcie jej muzyki zamiast .....................zbędnych słów

  • Kora walczyla o lek takze dla Was by byl refundowany i wywalczyla to. Niestety cecha Polakow jest zazdrosc ze ktos ma lepiej i jak ma lepiej to krytykuja a pozytywne wpisy pojawiaja sie dopiero pod nekrologami. Tak, zalozylam specjalnie konto by to napisac bo czytalam forum i nie podobalo mi sie jak krytykujecie ostro Kore. Bylam pewna ze teraz pojawia sie tu wyrazy zalu ze umarla i nie pomylilam sie. Argument ze mlode matki z dziecmi tez choruja i ze Kora zebrala jest brzydki. Kazdy orze jak moze, te matki jakby mialy mozliwosci to tez by walczyly w identyczny sposob jak Kora i kazda z Was tez. Nikt by nic nie sprzedawal majac mozliwosc otrzymania pieniedzy z fundacji. Zreszta to zjawisko obserwuje wszedzie, kazdy teraz w taki sposob zbiera, Kora nie byla wyjatkiem. Obserwuje np dzieci z siatkowczakiem, rodziny zbieraja na ich leczenie miliony i nic nie sprzedaja.A maja mieszkania, samochody.

  • masz racje w 100 procentach



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat