Rak jajnika

14 lat temu
Zachorowałam w lipcu tamtego roku.Był to szok,do konca nie wierzyłam,ze mnie to spotkało.Zaczęło sie nagle.Całe zycie zdrowa jak ryba.Póżno,jak zwykle przy I ttym raku pózno.I tutaj zaczyna się moje forum.....Dlaczego tyle krzyczy się o raku piersi,o raku szyjki macicy,a o raku jajnika nic.Mamy profilaktyczne badania cytologiczne,mamografię,a o badaniu CA 125 nikt nam nawet nic nie mówi.Przecież o raku jajnika mówi się(dzisiaj to wiem)"cichy zabójca".Dlaczego ma tak znikomą wyleczalnośc.......Jego wykrywalnośc jest w 3,4 stadium,wiadomo co to znaczy.....Nikt nam kobietom nie mówia by profilaktycznie badac sobie krew,bo to jest jedyna szansa aby uchwycic go szybciej.I wbrew pozorom choroba ta nie dotyczy kobiet tylko po40-tce.Umierały przy mnie dziewczyny,które miału niespełna 20-cia lat.Czy na prawdę w naszym kochanym kraju nie możemy zrobic nic,aby uświadomic przynajmniej kobietom co może im grozic?Ja przeszłam cięzką operacje,dzisiaj jestem zdrowa i wierzę,że tak zostanie.Wiem,że to moja siła mnie pcha do przodu.Tej siły życzę każdemu
26198 odpowiedzi:
  • 5 lat temu

    Moja mama była miesiąc temu na konsultacji w Bydgoszczy. Skierowanie musi być i może  wypisać lekarz rodzinny. 

  • 5 lat temu

    mest, myślę sobie teraz ze może bym coś zmieniła..może Bydgoszcz? Ale moja Mama dobrze się czuła w wco, więc nie chciałam też kombinować.  Brała chemie na oddziale Roszaka, opiekowała się nią jedna lekarka, ale już później gdy zmieniła dzień chemii to zminil się też lekarz. Z kolei operowana była na oddziale Nowakowskiego, przeniosłem Mamę na czas operacji ponieważ był to lekarz polecony przez wiele osób. 

  • Nana jak tam Tobie dziewczyno w te upały ?? Człowiek niby zdrowy a tchu złapać nie mozna .. Mam nadzieje ze dajesz radę..u mnie po wynikach wszystko dobrze choć marker powędrował pare oczek w górę . Ale ciagle niska norma, wiec sie na razie nie martwię ;pozdrawiam was wszystkie ,odzywajcie sie ! 

  • Nana jak tam Tobie dziewczyno w te upały ?? Człowiek niby zdrowy a tchu złapać nie mozna .. Mam nadzieje ze dajesz radę..u mnie po wynikach wszystko dobrze choć marker powędrował pare oczek w górę . Ale ciagle niska norma, wiec sie na razie nie martwię ;pozdrawiam was wszystkie ,odzywajcie sie ! 

  • 5 lat temu

    Upały mi nie straszne, lubię upały! Teraz to nawet wcale ich nie odczuwam, bo siedzę w domu, wychodzę tylko wtedy, gdy muszę. Mieszkanie mam tak usytuowane, że w największe upały w domku jest chłodno. W dużym pokoju jest bardzo głęboki balkon i chociaż jest od południa, to słońca nigdy tam nie ma, no chyba że w grudniu, kiedy słońce w południe jest nisko. Drugi pokój ma słońce tylko przez 4 godziny, bo z jednej strony jest wysunięta ścianka balkonowa, a z drugiej ściana bloku. Trzeci pokój i kuchnia są od północy. W upały otwieramy wszystkie okna, aby do mieszkania wpadło ciepłe powietrze, inaczej trzeba by było siedzieć z długim rękawem.

    Chemii nie dostałam, za niskie neutrofile, odroczono o tydzień. Wygląda na to, że i ta chemia nic nie zdziała. Marker w ciągu miesiąca ze 107 skoczył na 136. Czuję się nieźle, robię przetwory.

  • 5 lat temu

    Kora nie żyje [*] 

    https://oko.press/kora-nie-zyj...

  • Straszne .. tyle lat walki ,Olaparib, przeprowadzka na Podlasie do ciszy,spokoju ; nic nie pomogło ; tylko 67 lat ; [*]

  • Kora będzie z nami poprzez swoją muzykę.Odeszła wspaniała artystka .A ostatnio mieszkała nie na Podlasiu ale na Roztoczu.

  • Gdybym była drzewem to jakim 
    Brzozą co cicho szeleści 
    Zwierzęciem co lubi się pieścić 
    Słowem nadzieją a kwiatem czereśni 

    Nadzieją na miłość bez skazy 
    Mądre drzewo co użycza cienia 
    Na cud na cud na słowo klucz 
    Co twarde twarde serce na czułe odmienia 

    Gdybym była ptakiem to jakim 
    Rajskim niebieskim ptakiem 
    Cichą nadzieją cudownym śpiewakiem 
    Co nigdy nigdy nie kończy swej pieśni. 

    Maanam "Klucz".

    Olga byłaś i będziesz mi bardzo bliska . Spoczywaj w pokoju dzielna Kobieto.

  • Spoczywaj w pokoju,choć wierzę,że tam na górze będziesz dawać wspaniałe koncerty i z pewnością zrobisz tam trochę zamieszania.Takich osobowości jak Ty się nie zapomina więc w sercach ludzi tu na dole będziesz wiecznie żywa....

    Ja po usg jamy brzusznej i piersi.Wszystko dobrze.



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat