Rak pęcherza moczowego

13 lat temu
Walczę z nim już 8 lat,po pięciu latach walki okazało się, że są nacieki i jedyne wyjście to usunięcie pęcherza i wszystkiego co jest w pobliżu. Decyzja musiała być podjęta błyskawicznie. Oczywiście zdecydowałam się na tak skomplikowaną operację. Od trzech lat mam pęcherz zrobiony z jelita, początki były trudne, ale już jest ok. Myślę, że przerzutów nie będzie, wierzę w to bardzo mocno. Pozdrawiam wszystkich chorych i zdrowych, życzę wytrwałości i wiary w siebie:))
11998 odpowiedzi:
  • 4 lata temu
    Widze, ze covid19 wyleczyl wszystkim raka pecherza :)))))
  • 4 lata temu

    Witajcie Kochani w tak trudnym czasie. U nas u taty minął już rok po radykalnej. Robiliśmy w marcu badania.Narazie wszystko ok. Bez przerzutow. Widzę że mało piszecie ale spytam. A więc wczoraj byłam z tatą na wymianie cewki (ma po obu stronach) i cały dzień wydobywalasię krew z jednej. Dziś mniej ale też była. Jak sprawdziliśmy to ta cewka była bardzo krutka i ja trochę wyciagnelismy. Czy to możliwe że za bardzo była włożona i dlatego ta krew? A do tego dzisiaj gorączkowal.Dalismy mu tabletke od goraczki i mu spadla.Miał ktoś może tak kiedyś? Dziękuję za każdą odpowiedź.Pozdrawiam wszystkich bardzo mocno i życzę wszystkim dużo zdrowia. Trzymajcie się Kochani.

  • 4 lata temu
    Iwa1122 ja mam cewnik z jednej strony bo mam jedną nerkę i chociaż w lipcu będzie 8 lat od operacji to zdarza się że cewnik jest za głęboko włożony i może krwawić albo gdy się za mało pije to cewnik może się przykleić do moczowodu i przy odklejeniu też troszkę pokrwawi albo w nocy człowiek przewraca się we śnie i urazi się moczowód i krwawi ,rano gdy poruszam cewnikiem to wylatują krwiaki albo jakieś śmieci,gorączki u mnie też się zdarzają i nie wiem od czego ale gdy wypiję pyralginę to mija i jest ok,po każdej wymianie cewnika kilka dni zdarzało się krwawienie i ból i gorączka a zwłaszcza wtedy gdy lekarz przy wkładaniu nowego cewnika pojedzie po moczowodzie,gdy kilka dni krwawiło to piłam Cyclonamine i pomagało,teraz wymieniam sobie sama delikatnie i już nie ma tych problemów ( ale podobno nie wolno samemu), niestety musimy z tym żyć,cieszy mnie że badania wyszły wam dobrze i oby tak dalej, będzie już tylko dobrze bo najgorsze już za wami, życzę zdrówka i z daleka od koronow.
  • 4 lata temu

    Spokojnych Świąt. Pozdrawiam

  • 3 lata temu
    Dzień dobry , u mojego taty wykryto guz pęcherza ok 4cm, oczywiście okazał się High grade . Mam pytanie o wlewy BCG - jak szybko po reTURBT można zacząć terapię BCG i czy są one refundowane przez NFZ ? Dzięki za pomoc!
  • 3 lata temu
    Zdaje się ze na NFZ są długie kolejki.
  • 3 lata temu
    Dziękuję za odp! A wiesz może jak szybko po zabiegu reTurbt powinno się rozpocząć terapię?
  • ja mialam BCG i wcale dlugo nie czekalam tydzien jak sprowadzili musisz isc do onkologa jak najszypciej i on podejmie decyzje no i urolog musi sie wypowiedziec co do wyniku hispad   pozdrawiam 

  • 3 lata temu
    @magdalet Witaj. Mialem dokladnie takiej wielkosci guza I diagnose. Po dwoch turbach jeszcze TK - wyszlo czysto. I potem 3 serie BCG. Nie wiem jak te sprawy czasowo ani z refundacja w Polsce bo mieszkam za oceanem. Ktos tu wczesniej pisal, ze jest opcja by to robic w Niemczech - nie pamietam jaki jest koszt ubezpieczenia ale nie bylo takie straszne - to tak gdyby byl problem w kraju. Polecam ten rodzaj leczenia; juz prawie 4 lata "po" I czysto… Teraz mam cystoskopie co pol roku - akurat jutro nastepna. Wiem, ze bedzie dobrze :) I u Was tez - serdecznie zycze. Na zachodzie to jest podstawowa metoda przy T1 i zdecydowanie przynosi efekty. A kto wie: moze nawet dziala jako szczepionka na COVID. W koncu to bakterie gruzlicy :DDD Trzymaj sie .
  • 3 lata temu
    Juz po badaniu: czysto. Trzeba to solidnie opic piwem.


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat