Rak jajnika

13 lat temu
Zachorowałam w lipcu tamtego roku.Był to szok,do konca nie wierzyłam,ze mnie to spotkało.Zaczęło sie nagle.Całe zycie zdrowa jak ryba.Póżno,jak zwykle przy I ttym raku pózno.I tutaj zaczyna się moje forum.....Dlaczego tyle krzyczy się o raku piersi,o raku szyjki macicy,a o raku jajnika nic.Mamy profilaktyczne badania cytologiczne,mamografię,a o badaniu CA 125 nikt nam nawet nic nie mówi.Przecież o raku jajnika mówi się(dzisiaj to wiem)"cichy zabójca".Dlaczego ma tak znikomą wyleczalnośc.......Jego wykrywalnośc jest w 3,4 stadium,wiadomo co to znaczy.....Nikt nam kobietom nie mówia by profilaktycznie badac sobie krew,bo to jest jedyna szansa aby uchwycic go szybciej.I wbrew pozorom choroba ta nie dotyczy kobiet tylko po40-tce.Umierały przy mnie dziewczyny,które miału niespełna 20-cia lat.Czy na prawdę w naszym kochanym kraju nie możemy zrobic nic,aby uświadomic przynajmniej kobietom co może im grozic?Ja przeszłam cięzką operacje,dzisiaj jestem zdrowa i wierzę,że tak zostanie.Wiem,że to moja siła mnie pcha do przodu.Tej siły życzę każdemu
26193 odpowiedzi:
  • 5 lat temu

    tak ozdrowili. A na to że za miesiąc operacja kręgosłupa to Pani orzecznik stwierdziła że nie muszę być na rencie mogę się gdzieś zatrudnić i iść na zwolnienie lekarskie😡

    Czarownica ja w marszu pójdę trzeci raz. Co roku inną trasą. Super sprawa. Super przygoda. Jeden marsz się kończy i odrazu się zapisujemy na kolejny rok. OnkoRejs był kilka razy Zawiszą Czarnym do Szwecji, Danii. Zapisałam się a tu niespodzianka onkorejs w przyszłym roku" na Chopinie" po Morzu Śródziemnym⛵⛵⛵już się nie mogę doczekać😊

    Czarownica jak będziesz miała okazję to się zapisz na marsz

  • 5 lat temu
  • 5 lat temu
  • Tak zrobię. WESPRĘ POŁUDNIE :) 

  • Witajcie babeczki, wszystkie czekające na wyniki wspieram i trzymam kciuki, tak jak Wy jestem myślami z Naną i cały czas myślę, że ten ból to okaże się innym i do choćby zmniejszenia. Ja wizytę TK i markery 10 grudnia i potem kontrolną  i też pewnie pójdę parę dni wcześniej na markery bo wolę się przygotować, tym bardziej że nie chciałabym obuchem w głowę dostać w piątek przed świętami. Bardzo zazdroszczę wam tego onkomarszu. Przed chorobą robiłam trasy po 15 km. Teraz kręgosłup po chemii bardzo mi siadł. Zmalałam 4 cm. :) Chorowałam na niego przed ale teraz jest znacznie gorzej. Miłka a Ty ten kręgosłup od dawna masz chory, gdzie się operujesz Nie było przeciwskazań że byłaś chora na raka. Fajnie to brzmi w czasie przeszłym :) 

     Ale  chyba poczytam i może zdecyduję się na wschodnią stronę Polski jeżeli tam też ktoś coś. Nie wiem na jakiej to stronie ale może wygoogluję. 

    Pozdrawiam Was ciepło 

  • 5 lat temu

    Babeczka u neurologa leczę się od kilkunastu lat a u neurochirurga od 4. Przeciwwskazań do operacji nie ma. Operował będzie mnie dr Marcin Birski w szpitalu wojskowym w Bydgoszczy. 

    czarownica wspieraj południe, ja północ babeczka wschód to moze ktos jeszcze się na zachód zdecyduje.

    babeczka o onkomarszu możesz poczytac na fb. Wpisz onkorejs granicami Polski tam masz wszystkie trasy opisane przez jakie miejscowości przechodzą, kto koordynuje itp. 

  • Hej Kochane, nie piszę, ale jestem codziennie z Wami. Czytam i przeżywam z Wami. Mama skonczyła chemię w lipcu i jakoś do konca roku będzie miała PETa. Marker w normie, krew wolno wspina się do normy, ale jeszcze trochę brakuje. Chciałam Was zapytać czy któraś z Was robiła sobie zabieg na zaćmę będąc już chorą? Pytam bo Mamie bardzo potrzebny ten zabieg, ale nie chciałabym "przedobrzyć" Czekam na wieści od Was. Piszcie Kochane co u Was. Dziewczyny wspierające Mamy jak u Was bo też dawno się nie odzywałyście?

    Nana mam nadzieję, że ból będzie dużo mniejszy i trzymam kciuki.

    Pozdrawiam Was cieplutko!

  • Miłka bardzo dziękuje za namiary na lekarza i onkorejs. Mnie 3 lata temu chciał operowac dr Wilk ale wyliczył mi ponad 3 operacje i doszłam do wniosku o ironio losu ze nie będe do konca zycia leżeć po szpitalach. Ale moze kiedyś jak sublokator pozwoli. Ania dobrze ze u mamy lepiej. Cudnie że ją tak wspierasz. Mamy cel onkomarsz. Trzeba zacząć ćwiczyć !!! Czarownico ty też jesteś super :-) 

  • Nana  jesteśmy  z  Tobą   

  • 5 lat temu

    Szybko poszło, już mam łysa glace. Szoku nie było, bo już to widziałam . Zawsze mogę powiedzieć, że kolor mi się nie podobał…  Ale złapałam anginę i biorę od czwartku antybiotyk,  przez 7 dni (amoksiklav). Rodzinna powiedziała, żebym przesunęła chemię o tydzień. Zastanawiam się czy to konieczne, gdyby wyniki wyszły dobre to może możnaby  podać, byłby to pierwszy dzień bez antybiotyku.  Świetne zdjęcia, same radosne dziewczyny.



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat