Rak jajnika

13 lat temu
Zachorowałam w lipcu tamtego roku.Był to szok,do konca nie wierzyłam,ze mnie to spotkało.Zaczęło sie nagle.Całe zycie zdrowa jak ryba.Póżno,jak zwykle przy I ttym raku pózno.I tutaj zaczyna się moje forum.....Dlaczego tyle krzyczy się o raku piersi,o raku szyjki macicy,a o raku jajnika nic.Mamy profilaktyczne badania cytologiczne,mamografię,a o badaniu CA 125 nikt nam nawet nic nie mówi.Przecież o raku jajnika mówi się(dzisiaj to wiem)"cichy zabójca".Dlaczego ma tak znikomą wyleczalnośc.......Jego wykrywalnośc jest w 3,4 stadium,wiadomo co to znaczy.....Nikt nam kobietom nie mówia by profilaktycznie badac sobie krew,bo to jest jedyna szansa aby uchwycic go szybciej.I wbrew pozorom choroba ta nie dotyczy kobiet tylko po40-tce.Umierały przy mnie dziewczyny,które miału niespełna 20-cia lat.Czy na prawdę w naszym kochanym kraju nie możemy zrobic nic,aby uświadomic przynajmniej kobietom co może im grozic?Ja przeszłam cięzką operacje,dzisiaj jestem zdrowa i wierzę,że tak zostanie.Wiem,że to moja siła mnie pcha do przodu.Tej siły życzę każdemu
26193 odpowiedzi:
  • witajcie , również, opisałam sytuację że wspieram ,pomagam ,ale niestety nie chcieli przyjąć ,chciałam aby mnie przyjęto gdyż od kogo najwięcej zdobywamy wiedzy ,rad ,radzenia sobie z powikłaniami ,właśnie od chorujących ,spróbuję jeszcze raz ,tylko teraz jak wpisuje syrenki to nie widzę tej grupy

  • 5 lat temu

    Ania nie wiem, bo moja mama nie miała nigdy wody nigdzie... ot taki nieprzewidywalny ten rak, że zaawansowanie tak duże a nie było wodobrzusza ani wody w opłucnej mimo zmian właśnie w płucach.

    A może da się pobrać ten płyn w celu zbadania czy ma komórki rakowe? Co na to lekarze? Czy jeszcze nie konsultowałyście?

  • Witam ponownie:-) Proszę aby wszystkie kobietki, które chciały dołączyć do Syrenek na fb spróbowały jeszcze raz to zrobić. Tym razem powinno się udać. Napiszcie krótko o sobie i Waszych Mamach, Ciociach itd, kimkolwiek się zajmujecie. Pamiętajcie aby sprawdzić folder "inne:" bo czasem info od Syrenek właśnie tam wpada. To tyle. Pozdrawiam ciepło.

  • witam ,jak wpisuje syrenki to nie widzę grupy ,jak znaleźć?mam jeszcze pytanie 25 mam operacje jeśli przejdę kwalifikacje w ten piątek ,kazano cztery dni wcześniej brać Espumisan trzy razy dziennie po dwie tabletki i w sobotę wypić rano saszetkę fortrans i wieczorem wlitrze rozrobić nie wiem czemu aż tyle i jak to wcisne ,też tak musilyscie się przygotować?

  • Ja podobnie jak dziewczyny też dostałam odmowę z Syrenek. Jakis czas temu prosiłam o dołączenie ale dostałam odpowiedź Że niestety przyjmują tylko osoby chore a wspierające nie. Nie wiem może spróbuję jeszcze raz i może się uda.

  • a ja dostałam taką informację od Syrenek dla Was: Aniu napisz prosze do,Madzia38,basik 77 I midi z P.S.Dziewczyny beda przyjete na pewno.Tylko niech wysla prosby,chyba ze juz to,zrobily.

  • witam ,proszę napiszcie jak je tam znaleźć ,jakoś teraz nie wyświetla mi się ta grupa ,pozdrawiam serdecznie

  • espumisan i fortrans to często proponowane formy oczyszczena i odgazowania organizmu przed operacją.Fortrans jest naprawdę paskudny.Ja piłam 2 flachy półtora litrowe .Paskudztwo i po rozpoczeciu drugiej lekko mnie mdliło.Taka moja rada,po każdym łyku fortransu przejechac po języku przekrojoną cytryną.Neutralizuje "smak" i komfort picia jest naprawde znośny

  • wysłałam wczoraj ponownie prośbę o dołączenie do grupy, dziś napisała do mnie administratorka by coś napisać na temat choroby itp. Odpisałem ale jeszcze nie mam informacji zwrotnej. Grupę znalazłam bez problemu w wyszukiwarce na FB wpisałam Syrenki

  • witajcie ,znalazłam ,w tel mi nie pokazywało ,na laptopie bez problemu ,wysłałam zaproszenie zobaczymy ,dziękuję czarownica 11 za radę ,a ja mam rano litr i wieczór litr i zastanawiam się jak to zrobić żeby noc przespać w łóżku a nie w WC🙂czy ja mam litr odrazu wypić czy przerwy się robi?cytrynę mam 🙂kiedyś lewatywę robiono mi przed operacją ,nie musiałam latać badań robić do operacji ,pewnie oszczędności 



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat